Jak vytvořit vánoční výzdobu s malými náklady

Jak vytvořit vánoční výzdobu úsporně

Více

Dřevěná masivní prkýnka do kuchyně

Masivní prkýnka z ořechu jsem nechala vyrobit do tvaru domečku, tak aby na kuchyňské lince tvořila malou ulici. Prkýnka jsou z jednoho kusu dřeva. Nejdelší na bagetu, široké na šunku, máslo, sýry nebo zeleninu a ovoce, nejmenší pak na všechno ostatní 🙂 Každé prkýnko je originál. Pokud se vám prkýnka líbí, můžete si je objednat […]

Více

Jak důležité jsou pro prostor dekorace ?

Jak důležité jsou pro prostor dekorace ? Pokoj v námořnickém stylu ?  Pokoj potřeboval působit optimisticky, proto modrá barva jako základ. Je to barva, která pokoj rozsvítí i když je venku deštivo a nebo když se setmí. Tento malý pokoj je dispozičně vyřešen velmi jednoduše, pod oknem velký psací stůl, naproti palanda a vedle dveří […]

Více

Co je to design, jak ho vnímat, proč je důležitý v našem životě?

Design řídí ta část mozku, která chce do našeho života vnést něco jemnohmotného, něco kdy začínáme používat srdce a vnímáme své pocity, je to něco co v nás vyvolává emoce. Prostě design je zhmotněná krása, která nám dovolí se zasmát, šklebit se nebo se prostě radovat. Design jsou rozmanité tvary, veškeré barvy, různé materiály. Design, by měl uspokojovat všechny naše smysly. Pro ucho je designem hudba, pro oko tvary a barvy, pro hmat jsou designem materiály, pro čich jsou to vůně.

Více

FENG-SHUI, čte se feng šuej, ne švejžužu

I když chutné jídlo je také takové Feng- Šuej, vyváženost všech přísad dohromady tvoří velice chutný pokrm. Feng-Šuej nás obklopuje všude, je to harmonie neboli vyváženost, tato praxe je založena na jin a jang, což už všichni z nás určitě slyšeli. Jin a jang jsou dva protiklady, které tvoří celek, vzájemně se doplňují, jeden bez druhého by byly neúplní a nezajímaví.

Více

Feng shui, láska takže i ložnice

Původně jsem chtěla navázat na předešlý článek o feng šuej, ale stále mi něco říká psát o lásce, tak proč nespojit feng šuej s něčím tak důležitým a zároveň základním, jako je láska, posílit všechny síly a energie, aby nic nebránilo přijít partnerské lásce až k nám. Myslím té lásce, co vyvolá při prvním pohledu z očí do očí jiskru, která nám nenechá se ani nadechnout, svět se najednou zastaví a jste tam pouze vy dva. Co se v tu chvíli odehrálo? Předali jste si neviditelnou energii, která vám dala najevo, že se stalo pro vás něco zásadního. Energie je všude, je v nás i okolo nás, tato energie se ve feng šuej nazývá qi, a díky této metodě ji můžeme řídit tak, aby naším životem procházela harmonicky. To znamená, že ji necháme volně proudit ve svém prostředí, ve svém obydlí, protože vše, co je kolem nás, ovlivňuje naše chování.

Více

Květiny, květiny, květiny

Máme zařízený byt a hodila by se nám krásná dekorace. První, co nás napadne, jsou květiny v květináčích. Ano, je to dobrá volba, ale jaké a kam je umístit? I květina a nádoba, ve které je zasazena, by měla korespondovat se stylem, v jakém máte zařízenou místnost.

Více

Kurz aranžování s Markétou – jarní kytice

Pojďme si společně vytvořit jarní kytici – nápadité a jednoduše proveditelné jarní aranžmá s Markétou Fleischnerovou. Jaro klepe na dveře, tak proč si ho nepřivolat jarní kytičkou, která ozdobí naši domácnost a potěší duši. Budeme mít dvojnásobnou radost, pokud si takovou výzdobu vytvoříme sami.

Více